Íriország újra "A" besorolást kapott a Fitchtől
Visszaemelte az elsőrendű befektetői minősítésnek számító "A" kategóriába Írország államadós-besorolását pénteken a Fitch Ratings, elsősorban a javuló ír államháztartási helyzettel indokolva a lépést.
Visszaemelte az elsőrendű befektetői minősítésnek számító "A" kategóriába Írország államadós-besorolását pénteken a Fitch Ratings, elsősorban a javuló ír államháztartási helyzettel indokolva a lépést.
A brüsszeli tárgyalások eredménye kedvező Írország számára, jelentős mértékben csökkenti az ország mentőcsomaghoz kötődő terheit - nyilatkozta Enda Kenny, Írország miniszterelnök a csütörtöki euróövezeti csúcs után.
Az ír törvényhozás támogatta a rekord nagyságú megszorítást előirányzó 2011-es költségvetést. A kedden késő este tartott szavazáson a kormánykoalíció független képviselők támogatásával, 82 igen szavazattal, 77 ellenében vitte át a javaslatot.
Rekord nagyságú hiánnyal zár idén az írországi államháztartás - erősítette meg a hétvégén a dublini vezetés. Ugyancsak a hétvégén az Európai Unión kívüli Norvégia is jelezte, hogy hajlandó részt venni az ír válság kezelésében.
Az Írországot sújtó súlyos pénzügyi válság miatt Giovanni Trapattoni, a helyi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya elfogadta, hogy éves fizetését 100 ezer euróval csökkentsék.
Egyre nagyobb a nyomás Portugálián, hogy kövesse a görög és az ír példát és kérjen nemzetközi pénzügyi segítséget - írta pénteken a Financial Times Deutschland (FTD).
Két fokozattal "AA-"-ra rontotta az ír állam hosszú és "A-1"-re a rövid lejáratú adósságának besorolását ma kora reggeli közleményében a Standard and Poor’s nemzetközi hitelminősítő a bankrendszeri stabilizáció jelentős költségeire hivatkozva. A döntés azt követően vált nyilvánosságra, hogy tegnap éjszaka kiszivárgott: 85 milliárdos mentőcsomagot kap Írország – írja a Portfolio.hu.
Előre hozott választásokat tartana januárban az ír kormánykoalícióban kulcsfontosságú szerepet betöltő Zöld Párt, miután Dublin pénzügyi segítséget kért az Európai Uniótól és a Nemzetközi Valutaalaptól (IMF).
A sokáig hezitáló ír kormány a hét végén feltette a kezét és belement, hogy az eurózóna mentőalapjából, illetve az IMF-től, Nagy-Britanniától és Svédországtól összesen mintegy 80 milliárd eurós, három év alatt igénybe vehető mentőcsomagot kapjon. A lépést a többi eurózóna-tagország és a befektetők növekvő idegessége kényszerítette ki. Kérdéses, hogy ezzel vége szakad-e az euró létét fenyegető válságnak.
Alig változott a forint árfolyama csütörtök reggel, az eurót 276 forint körül, a svájci frankot 205 forint felett jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon, hasonlóan az előző nap estihez.